Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 87/2024 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.17/2024 pentru completarea art.6 din Legea nr.202/2006 privind organizarea și funcționarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:240 86 58 29 21 11 9 26
- voturi pentru (DA):234 86 58 29 21 11 9 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Coarnă Dumitru - Abținere
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dancă Ionel - DA
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Enachi Raisa - DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel AUR DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Gavrilă Anamaria - Abținere
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel - -
101. Gudu Michael PNL DA
102. Hajdu Gábor UDMR DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
104. Havârneanu Filip USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Ichim Cristian-Paul - DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu George - DA
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - Abținere
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meclea Alina PNL DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Özmen Oana-Marciana PNL DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Panait Radu USR DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Pecingină Gheorghe - DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Polak Tudor PNL DA
175. Pop Rareș Tudor USR DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Predescu Ana-Loredana AUR DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Prunean Alin-Costel - DA
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - DA
189. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
193. Scripnic Lilian AUR DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stângă George-Cătălin PNL DA
199. Stoian Maria - DA
200. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
201. Stoica Diana USR DA
202. Stoica Elena PSD DA
203. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
204. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șerban Gianina AUR DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Șovăială Constantin - DA
212. Tanasă Dan AUR DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Tătaru Nelu PNL DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu - DA
220. Todosiu Beniamin PSD DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
225. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Tuță George-Cristian PNL DA
228. Țachianu Marian PSD DA
229. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
230. Țoiu Oana-Silvia USR DA
231. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
235. Vîlceanu Dan - DA
236. Volosatîi Boris AUR DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zakarias Zoltán UDMR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 23:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro