Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 10:01 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 10:01

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:103 56 13 9 8 2 6 9
- voturi pentru (DA):81 56 13 - 2 2 6 2
- voturi împotrivă (NU):7 - - - 6 - - 1
- abțineri:14 - - 9 - - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
15. Bălășoiu Aurel PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Berescu Monica-Elena USR Abținere
19. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budacă Vasile PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
25. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
26. Chirilă Virgil Alin PSD DA
27. Ciubuc Ciprian - NU
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Coarnă Dumitru - DA
30. Cristea Andi-Lucian PSD DA
31. Cupșa Ioan PNL DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD DA
33. Dunava Costel Neculai PSD DA
34. Fădor Angelica PNL DA
35. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
36. Florea Oana-Consuela PSD DA
37. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
38. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
39. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
40. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
41. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
42. Grosaru Andi-Gabriel - -
43. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
44. Huțu Alexandra PSD DA
45. Iancu Marius-Ionel PSD DA
46. Ichim Cristian-Paul - Abținere
47. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
48. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
49. Kiss János PNL DA
50. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
51. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
52. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
53. Macovei Silviu Nicu PSD DA
54. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
55. Manole Petre-Florin PSD DA
56. Manta Claudiu PSD DA
57. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
58. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
59. Mina Marian PSD DA
60. Mircea Florin PSD DA
61. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
62. Munteanu Remus PSD DA
63. Năcuță Sorin PNL DA
64. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
65. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
66. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
67. Neață Eugen PSD DA
68. Niță Nicu PSD DA
69. Pambuccian Varujan Minoritati DA
70. Pavelescu Nicolae PSD DA
71. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
72. Piper-Savu Florin PSD DA
73. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
74. Popescu Dan-Cristian PSD DA
75. Presură Alexandra PSD DA
76. Prunean Alin-Costel - DA
77. Rizea Cristina Camelia PSD DA
78. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
79. Roman Nicolae - Abținere
80. Salan Viorel PSD DA
81. Sandu Viorica PSD DA
82. Scripnic Lilian AUR DA
83. Simonis Alfred - Robert PSD DA
84. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
85. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
86. Șerban Gianina AUR DA
87. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
88. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
89. Tătaru Nelu PNL DA
90. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
91. Toma Ilie PSD DA
92. Toma Vasilică PSD DA
93. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
94. Tușa Adriana Diana PSD DA
95. Tuță George-Cristian PNL DA
96. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
97. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
98. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
99. Volosatîi Boris AUR NU
100. Weber Mihai PSD DA
101. Wiener Adrian USR Abținere
102. Zakarias Zoltán UDMR DA
103. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 13:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro