Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:36 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:36

Subiect vot: Vot final - PL-x 64/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 64/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.125/2023 pentru completarea art.13 din Legea nr.195/2018 privind aprobarea Programului de susținere a crescătorilor de suine pentru activitatea de reproducție, precum și a art.12 din Legea nr.227/2018 privind aprobarea Programului de susținere pentru activitatea de reproducție, incubație și de creștere în sectorul avicol
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:255 98 58 32 17 11 16 23
- voturi pentru (DA):251 98 58 30 17 11 16 21
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Borta Raluca-Maria - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra - DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
56. Chira Claudiu-Martin - DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dămureanu Ringo AUR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Giurgiu Adrian USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - -
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
107. Havârneanu Filip USR DA
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu George - DA
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lazăr Ion-Marian USR DA
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR NU
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
174. Pecingină Gheorghe - DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Radu Mihai PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prunean Alin-Costel - DA
189. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
190. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
191. Rizea Cristina Camelia PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roman Nicolae - DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Scripnic Lilian AUR DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stângă George-Cătălin PNL DA
207. Stoian Maria - DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
210. Stoica Diana USR DA
211. Stoica Elena PSD DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șandru Cosmin PNL DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șerban Gianina AUR DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Șovăială Constantin - DA
223. Tănase Antonel - DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
227. Terente Eugen USR DA
228. Thellmann Christine PNL DA
229. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
230. Toda Daniel-Liviu - DA
231. Todosiu Beniamin PSD DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Toma Vasilică PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Tușa Adriana Diana PSD DA
240. Tuță George-Cristian PNL DA
241. Țachianu Marian PSD DA
242. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
243. Țoiu Oana-Silvia USR DA
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Volosatîi Boris AUR DA
250. Vulpescu Ioan PSD DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Wiener Adrian USR DA
253. Zakarias Zoltán UDMR DA
254. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 7:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro