Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:45

Subiect vot: Vot final - Pl-x 137/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 137/2023 pentru modificarea art.335 alin.(1) din Legea nr.286 din 17 iulie 2009 privind Codul penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 99 58 28 18 12 16 29
- voturi pentru (DA):234 99 58 27 18 1 16 15
- voturi împotrivă (NU):12 - - - - 11 - 1
- abțineri:11 - - - - - - 11
- nu au votat:3 - - 1 - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR NU
30. Benedek Zacharie UDMR NU
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
36. Borta Raluca-Maria - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula - DA
55. Chira Claudiu-Martin - Abținere
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - Abținere
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - Abținere
77. Farago Petru UDMR NU
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - DA
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR NU
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - Abținere
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - -
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Havârneanu Filip USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George - Abținere
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR NU
125. Kiss János PNL DA
126. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
127. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
128. Lazăr Ion-Marian USR DA
129. Lazăr Teodor USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meclea Alina PNL DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR NU
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR DA
152. Mitrea Dumitrina AUR DA
153. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
154. Moisin Radu-Marin PNL DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR NU
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neagu Denisa-Elena USR DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
177. Pecingină Gheorghe - DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Plăiașu Gabriel - Abținere
181. Polak Tudor PNL DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Radu Mihai PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prunean Alin-Costel - DA
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
192. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
193. Rizea Cristina Camelia PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Nicolae - DA
197. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
198. Salan Viorel PSD DA
199. Sandu Viorica PSD DA
200. Sas Lóránt-Zoltan - DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Stancu Ionel Minoritati DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Vetuța PNL DA
210. Stângă George-Cătălin PNL DA
211. Stoian Maria - DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
214. Stoica Diana USR DA
215. Stoica Elena PSD DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR NU
220. Șandru Cosmin PNL DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Tănase Antonel - Abținere
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Tătaru Nelu PNL DA
230. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
231. Terente Eugen USR DA
232. Thellmann Christine PNL DA
233. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
234. Toda Daniel-Liviu - DA
235. Todosiu Beniamin PSD DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Toma Vasilică PSD DA
238. Trăilă Cristina PNL DA
239. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
240. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
241. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR NU
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 6:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro