Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:53

Subiect vot: Vot final - PL-x 520/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 520/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.117/2022 pentru modificarea și completarea Legii concediului paternal nr.210/1999
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 97 58 30 17 12 16 27
- voturi pentru (DA):252 97 58 30 17 12 16 22
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Borta Raluca-Maria - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula - DA
55. Chira Claudiu-Martin - DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel AUR DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel - DA
88. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - -
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Havârneanu Filip USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George - Abținere
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kiss János PNL DA
126. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lasca Mihai Ioan - DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
144. Mărculescu Dumitru PNL DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meclea Alina PNL DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Miftode Marius-Andrei USR DA
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Miklós Zoltán UDMR DA
151. Mina Marian PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Miruță Radu-Dinel USR DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Murariu Oana USR DA
161. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nacov Gheorghe Minoritati DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
167. Neagu Denisa-Elena USR DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Pecingină Gheorghe - DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Piper-Savu Florin PSD DA
181. Plăiașu Gabriel - Abținere
182. Polak Tudor PNL DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prunean Alin-Costel - DA
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
193. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
194. Rizea Cristina Camelia PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Nicolae - DA
197. Salan Viorel PSD DA
198. Sandu Viorica PSD DA
199. Scripnic Lilian AUR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Vetuța PNL DA
208. Stângă George-Cătălin PNL DA
209. Stoian Maria - DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
212. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șandru Cosmin PNL DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șerban Gianina AUR DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
222. Șoptică Costel PNL DA
223. Șovăială Constantin - Abținere
224. Tănase Antonel - Abținere
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Tătaru Nelu PNL DA
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR DA
229. Thellmann Christine PNL DA
230. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
231. Toda Daniel-Liviu - DA
232. Todosiu Beniamin PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Toma Vasilică PSD DA
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
244. Țoiu Oana-Silvia USR DA
245. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan - DA
251. Volosatîi Boris AUR DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Wiener Adrian USR DA
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 6:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro