Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 15:27 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 15:27

Subiect vot: PL-x 500/2023 - Amendament admis 53
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:157 69 30 17 14 5 9 13
- voturi pentru (DA):17 2 5 - 1 3 4 2
- voturi împotrivă (NU):99 66 24 1 - 2 5 1
- abțineri:40 1 1 16 13 - - 9
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
12. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Banias Mircea Marius PNL NU
15. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
16. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Berescu Monica-Elena USR Abținere
22. Borta Raluca-Maria - DA
23. Bota Călin-Ioan PNL NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Burciu Cristina PNL NU
29. Calotă Florică Ică - NU
30. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
31. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
32. Chelaru Mircia AUR Abținere
33. Chirilă Virgil Alin PSD NU
34. Ciofu Cătălina PNL NU
35. Ciornei Radu Tudor USR NU
36. Coarnă Dumitru - Abținere
37. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
38. Cristea Andi-Lucian PSD NU
39. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
40. Crîstici Ognean Minoritati NU
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Cupșa Ioan PNL NU
43. Damian Romulus-Marius PSD NU
44. Dinu Cristina-Elena PSD NU
45. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
48. Dunava Costel Neculai PSD NU
49. Enachi Raisa - Abținere
50. Feodor Silviu Minoritati DA
51. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
52. Florea Oana-Consuela PSD NU
53. Floroiu Ionel PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
55. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Giugea Nicolae PNL NU
60. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
61. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
62. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
63. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
64. Grosaru Andi-Gabriel - -
65. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
66. Hărătău Elena PNL NU
67. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
68. Huțu Alexandra PSD NU
69. Iancu Marius-Ionel PSD NU
70. Ichim Cristian-Paul - DA
71. Ilie Victor USR Abținere
72. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
73. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
74. Kiss János PNL NU
75. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
76. Longher Ghervazen Minoritati DA
77. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
78. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
79. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
80. Mang Ioan PSD NU
81. Manole Petre-Florin PSD NU
82. Manta Claudiu PSD NU
83. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
85. Meclea Alina PNL NU
86. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
87. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
88. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
89. Mircea Florin PSD NU
90. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
91. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
92. Molnar Ervin PNL DA
93. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
94. Munteanu Remus PSD NU
95. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
96. Mușoiu Ștefan PSD NU
97. Nassar Rodica PSD NU
98. Năcuță Sorin PNL NU
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
100. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
101. Neață Eugen PSD NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Oteșanu Daniela PSD NU
104. Özmen Oana-Marciana PNL NU
105. Paladi George-Adrian PNL DA
106. Paraschiv Rodica PSD NU
107. Pavelescu Nicolae PSD NU
108. Pecingină Gheorghe - Abținere
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
110. Piper-Savu Florin PSD NU
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
112. Popescu Dan-Cristian PSD NU
113. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
114. Popica Eduard-Andrei PSD NU
115. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
116. Presură Alexandra PSD NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
118. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
120. Roman Nicolae - Abținere
121. Sandu Viorica PSD NU
122. Scripnic Lilian AUR Abținere
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Solomon Adrian PSD NU
125. Stancu Ionel Minoritati NU
126. Stancu Paul PSD NU
127. Stativă Irinel Ioan PSD NU
128. Stănescu Vetuța PNL NU
129. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
130. Stoica Elena PSD DA
131. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
134. Șerban Gianina AUR Abținere
135. Șimon Gheorghe PSD NU
136. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
137. Tănase Antonel - Abținere
138. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
139. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
140. Terente Eugen USR Abținere
141. Toda Daniel-Liviu - Abținere
142. Toma Vasilică PSD NU
143. Trăilă Cristina PNL NU
144. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
145. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
146. Turcan Raluca PNL DA
147. Tușa Adriana Diana PSD NU
148. Tuță George-Cristian PNL DA
149. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
150. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
151. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
152. Volosatîi Boris AUR Abținere
153. Vulpescu Ioan PSD NU
154. Weber Mihai PSD NU
155. Wiener Adrian USR Abținere
156. Zakarias Zoltán UDMR NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 iulie 2024, 0:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro