Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 15:30 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 15:30

Subiect vot: PL-x 500/2023 - Amendament admis 54
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:168 75 31 20 12 5 10 15
- voturi pentru (DA):5 - 2 - - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):149 75 27 20 10 5 6 6
- abțineri:13 - 2 - 2 - 1 8
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
11. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
12. Balan Ioan PNL NU
13. Banias Mircea Marius PNL Abținere
14. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
15. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Berescu Monica-Elena USR NU
21. Blaga Daniel-Codruț USR NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bota Călin-Ioan PNL NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budăi Marius-Constantin PSD NU
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Burciu Cristina PNL NU
30. Calista Mara-Daniela PNL NU
31. Calotă Florică Ică - NU
32. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
33. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
34. Chelaru Mircia AUR NU
35. Chira Claudiu-Martin - NU
36. Chirilă Virgil Alin PSD NU
37. Ciofu Cătălina PNL NU
38. Ciornei Radu Tudor USR NU
39. Coarnă Dumitru - NU
40. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
41. Cristea Andi-Lucian PSD NU
42. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
43. Cristian Brian USR NU
44. Crîstici Ognean Minoritati NU
45. Csép Éva-Andrea UDMR NU
46. Cupșa Ioan PNL NU
47. Damian Romulus-Marius PSD NU
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Drancă Andrei-Iulian USR NU
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
51. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Enachi Raisa - Abținere
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Fălcoi Nicu USR NU
56. Feodor Silviu Minoritati DA
57. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
67. Gliga Dumitrița PSD NU
68. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
69. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
70. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
71. Grosaru Andi-Gabriel - -
72. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
73. Hărătău Elena PNL NU
74. Huțu Alexandra PSD NU
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Ichim Cristian-Paul - NU
77. Ilie Victor USR NU
78. Intotero Natalia-Elena PSD NU
79. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
80. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
81. Kiss János PNL NU
82. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
83. Longher Ghervazen Minoritati DA
84. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
85. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
86. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
87. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
88. Mang Ioan PSD NU
89. Manole Petre-Florin PSD NU
90. Manta Claudiu PSD NU
91. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
92. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
94. Meclea Alina PNL NU
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
96. Miftode Marius-Andrei USR NU
97. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
98. Mircea Florin PSD NU
99. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Molnar Ervin PNL DA
102. Molnar Radu-Iulian USR NU
103. Munteanu Remus PSD NU
104. Mușoiu Ștefan PSD NU
105. Nassar Rodica PSD NU
106. Năcuță Sorin PNL NU
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
108. Neață Eugen PSD NU
109. Niță Nicu PSD NU
110. Oteșanu Daniela PSD NU
111. Özmen Oana-Marciana PNL NU
112. Paladi George-Adrian PNL NU
113. Paraschiv Rodica PSD NU
114. Pavelescu Nicolae PSD NU
115. Pecingină Gheorghe - Abținere
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
117. Piper-Savu Florin PSD NU
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
119. Popescu Dan-Cristian PSD NU
120. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
121. Popica Eduard-Andrei PSD NU
122. Predescu Ana-Loredana AUR NU
123. Presură Alexandra PSD NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR NU
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
126. Roman Nicolae - NU
127. Salan Viorel PSD NU
128. Sandu Viorica PSD NU
129. Scripnic Lilian AUR NU
130. Simonis Alfred - Robert PSD NU
131. Solomon Adrian PSD NU
132. Stancu Ionel Minoritati Abținere
133. Stancu Paul PSD NU
134. Stativă Irinel Ioan PSD NU
135. Stoian Maria - NU
136. Stoica Diana USR NU
137. Stoica Elena PSD NU
138. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
139. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
140. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
141. Șerban Gianina AUR NU
142. Șimon Gheorghe PSD NU
143. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
144. Șoptică Costel PNL NU
145. Șovăială Constantin - Abținere
146. Tănase Antonel - Abținere
147. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
148. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
149. Terente Eugen USR NU
150. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
151. Toda Daniel-Liviu - Abținere
152. Toma Ilie PSD NU
153. Toma Vasilică PSD NU
154. Trăilă Cristina PNL NU
155. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
156. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
157. Turcan Raluca PNL DA
158. Tușa Adriana Diana PSD NU
159. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
160. Țoiu Oana-Silvia USR NU
161. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
162. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
163. Volosatîi Boris AUR Abținere
164. Vulpescu Ioan PSD NU
165. Weber Mihai PSD NU
166. Wiener Adrian USR NU
167. Zakarias Zoltán UDMR NU
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 iulie 2024, 0:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro