Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 15:43 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 15:43

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: PL-x 295/2024 - Amendament respins 1
PL 295/2024 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:162 72 29 24 8 6 8 15
- voturi pentru (DA):47 4 2 24 - 6 1 10
- voturi împotrivă (NU):102 68 27 - 1 - 6 -
- abțineri:11 - - - 7 - 1 3
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Albișteanu Mihail AUR Abținere
3. Alda Adrian PSD NU
4. Alexandru Victoria-Violeta - DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
8. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
9. Badea Mihai-Alexandru USR DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
12. Băltărețu Viorel USR DA
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Berescu Monica-Elena USR DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
21. Borta Raluca-Maria - -
22. Bota Călin-Ioan PNL NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Burciu Cristina PNL NU
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Cambera Oana-Alexandra - DA
31. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
32. Chelaru Mircia AUR Abținere
33. Chira Claudiu-Martin - DA
34. Chirilă Virgil Alin PSD NU
35. Ciofu Cătălina PNL NU
36. Coarnă Dumitru - DA
37. Cristea Andi-Lucian PSD NU
38. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
39. Cristian Brian USR DA
40. Crușoveanu Marian PNL DA
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Cupșa Ioan PNL NU
43. Damian Romulus-Marius PSD NU
44. Dinu Cristina-Elena PSD NU
45. Drancă Andrei-Iulian USR DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
48. Fălcoi Nicu USR DA
49. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
50. Florea Oana-Consuela PSD NU
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD NU
55. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
56. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
57. Giugea Nicolae PNL NU
58. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
59. Gliga Dumitrița PSD NU
60. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
61. Grosaru Andi-Gabriel - -
62. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
63. Hărătău Elena PNL NU
64. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
65. Iancu Marius-Ionel PSD DA
66. Ichim Cristian-Paul - DA
67. Ilie Victor USR DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD NU
69. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
70. Kiss János PNL NU
71. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
72. Lazăr Ion-Marian USR DA
73. Longher Ghervazen Minoritati DA
74. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
75. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
76. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
77. Mang Ioan PSD NU
78. Manole Petre-Florin PSD NU
79. Manta Claudiu PSD NU
80. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
81. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
83. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
84. Miftode Marius-Andrei USR DA
85. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
86. Miklós Zoltán UDMR DA
87. Mina Marian PSD NU
88. Mircea Florin PSD NU
89. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
90. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
91. Molnar Ervin PNL DA
92. Molnar Radu-Iulian USR DA
93. Munteanu Remus PSD NU
94. Murariu Oana USR DA
95. Mușoiu Ștefan PSD NU
96. Nacov Gheorghe Minoritati NU
97. Nagy Szabolcs UDMR DA
98. Nassar Rodica PSD NU
99. Năcuță Sorin PNL NU
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
101. Neagu Denisa-Elena USR DA
102. Neață Eugen PSD NU
103. Niță Nicu PSD NU
104. Oteșanu Daniela PSD NU
105. Özmen Oana-Marciana PNL NU
106. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
107. Paraschiv Rodica PSD NU
108. Pavelescu Nicolae PSD NU
109. Pecingină Gheorghe - DA
110. Piper-Savu Florin PSD NU
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
112. Popescu Dan-Cristian PSD NU
113. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
114. Popica Eduard-Andrei PSD NU
115. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
116. Presură Alexandra PSD NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
119. Roman Florin-Claudiu PNL NU
120. Roman Nicolae - Abținere
121. Salan Viorel PSD NU
122. Scripnic Lilian AUR Abținere
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Solomon Adrian PSD NU
125. Stancu Ionel Minoritati NU
126. Stancu Paul PSD NU
127. Stativă Irinel Ioan PSD NU
128. Stănescu Vetuța PNL NU
129. Stoica Diana USR DA
130. Stoica Elena PSD NU
131. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
134. Șerban Gianina AUR Abținere
135. Șimon Gheorghe PSD NU
136. Șoptică Costel PNL NU
137. Șovăială Constantin - Abținere
138. Tănase Antonel - DA
139. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
140. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
141. Terente Eugen USR DA
142. Thellmann Christine PNL NU
143. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
144. Toda Daniel-Liviu - DA
145. Toma Ilie PSD NU
146. Toma Vasilică PSD NU
147. Trăilă Cristina PNL NU
148. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
149. Tușa Adriana Diana PSD NU
150. Țachianu Marian PSD DA
151. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
152. Țoiu Oana-Silvia USR DA
153. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
154. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
155. Vexler Silviu Minoritati NU
156. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
157. Vîlceanu Dan - DA
158. Volosatîi Boris AUR NU
159. Vulpescu Ioan PSD NU
160. Weber Mihai PSD NU
161. Wiener Adrian USR DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 22:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro