Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:40

Subiect vot: PHCD 36/2024 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:218 89 48 27 15 9 14 16
- voturi pentru (DA):197 89 48 27 - 9 13 11
- voturi împotrivă (NU):15 - - - 14 - - 1
- abțineri:4 - - - 1 - - 3
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Berescu Monica-Elena USR DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Borta Raluca-Maria - NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chelaru Mircia AUR NU
44. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
45. Chichirău Cosette-Paula - DA
46. Chira Claudiu-Martin - DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciofu Cătălina PNL DA
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Cristian Brian USR DA
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Damian Romulus-Marius PSD DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Enachi Raisa - Abținere
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Fălcoi Nicu USR DA
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR NU
74. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
80. Gheorghiu Bogdan PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Gliga Dumitrița PSD DA
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
86. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel - -
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Havârneanu Filip USR DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
95. Huțu Alexandra PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ichim Cristian-Paul - DA
99. Ilie Victor USR DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
102. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
103. Kelemen Attila UDMR DA
104. Kiss János PNL DA
105. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
106. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
107. Lazăr Ion-Marian USR DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
111. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
114. Mang Ioan PSD DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Manta Claudiu PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
119. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Meclea Alina PNL DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
125. Miklós Zoltán UDMR DA
126. Mina Marian PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mitrea Dumitrina AUR NU
129. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
130. Moisin Radu-Marin PNL DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Molnar Radu-Iulian USR DA
133. Munteanu Remus PSD DA
134. Murariu Oana USR DA
135. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
136. Mușoiu Ștefan PSD DA
137. Nacov Gheorghe Minoritati DA
138. Nagy Szabolcs UDMR DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năcuță Sorin PNL DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
143. Neagu Denisa-Elena USR DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Özmen Oana-Marciana PNL DA
148. Paladi George-Adrian PNL DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati -
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pavelescu Nicolae PSD DA
152. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
153. Pecingină Gheorghe - DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Piper-Savu Florin PSD DA
156. Pop Rareș Tudor USR DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Dan-Cristian PSD DA
159. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
160. Popica Eduard-Andrei PSD DA
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
163. Prună Cristina-Mădălina USR DA
164. Prunean Alin-Costel - DA
165. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL DA
168. Roman Nicolae - Abținere
169. Salan Viorel PSD DA
170. Sandu Viorica PSD DA
171. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
172. Scripnic Lilian AUR NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Stancu Ionel Minoritati DA
176. Stancu Paul PSD DA
177. Stativă Irinel Ioan PSD DA
178. Stângă George-Cătălin PNL DA
179. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
180. Stoica Diana USR DA
181. Stoica Elena PSD DA
182. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
183. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
184. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
185. Șandru Cosmin PNL DA
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
187. Șerban Gianina AUR NU
188. Șimon Gheorghe PSD DA
189. Șovăială Constantin - Abținere
190. Tătaru Nelu PNL DA
191. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
192. Terente Eugen USR DA
193. Thellmann Christine PNL DA
194. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
195. Toda Daniel-Liviu - DA
196. Todosiu Beniamin PSD DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Toma Vasilică PSD DA
199. Trăilă Cristina PNL DA
200. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
201. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
202. Tușa Adriana Diana PSD DA
203. Tuță George-Cristian PNL DA
204. Țachianu Marian PSD DA
205. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
206. Țoiu Oana-Silvia USR DA
207. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
209. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
210. Vexler Silviu Minoritati DA
211. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
212. Vîlceanu Dan - DA
213. Volosatîi Boris AUR NU
214. Vulpescu Ioan PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Wiener Adrian USR DA
217. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 iulie 2024, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro