Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:43 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:43

Subiect vot: PHCD 37/2024 - Vot final adoptare
PHC 37/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor „Raportul anual pentru 2024 privind piața unică și competitivitatea” COM(2024) 77
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 91 50 28 16 9 14 18
- voturi pentru (DA):224 91 50 28 16 9 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Berescu Monica-Elena USR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula - DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR DA
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Drancă Andrei-Iulian USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Enachi Raisa - DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR DA
77. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - -
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
94. Havârneanu Filip USR DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ichim Cristian-Paul - DA
101. Ilie Victor USR DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
105. Kelemen Attila UDMR DA
106. Kiss János PNL DA
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
108. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
109. Lasca Mihai Ioan - Abținere
110. Lazăr Ion-Marian USR DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
115. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
118. Mang Ioan PSD DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Manta Claudiu PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
123. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Meclea Alina PNL DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Miftode Marius-Andrei USR DA
128. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
129. Miklós Zoltán UDMR DA
130. Mina Marian PSD DA
131. Mircea Florin PSD DA
132. Mitrea Dumitrina AUR DA
133. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
134. Moisin Radu-Marin PNL DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Molnar Ervin PNL DA
137. Molnar Radu-Iulian USR DA
138. Munteanu Remus PSD DA
139. Murariu Oana USR DA
140. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nacov Gheorghe Minoritati DA
143. Nagy Szabolcs UDMR DA
144. Nagy Vasile - DA
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Năcuță Sorin PNL DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
148. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
149. Neagu Denisa-Elena USR DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Özmen Oana-Marciana PNL DA
154. Paladi George-Adrian PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pavelescu Nicolae PSD DA
158. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
159. Pecingină Gheorghe - DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Piper-Savu Florin PSD DA
162. Pop Rareș Tudor USR DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
166. Popica Eduard-Andrei PSD DA
167. Predescu Ana-Loredana AUR DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prunean Alin-Costel - DA
171. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
172. Rizea Cristina Camelia PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Nicolae - DA
176. Salan Viorel PSD DA
177. Sandu Viorica PSD DA
178. Scripnic Lilian AUR DA
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Stancu Ionel Minoritati DA
182. Stancu Paul PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Vetuța PNL DA
185. Stângă George-Cătălin PNL DA
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Stoica Diana USR DA
188. Stoica Elena PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Șandru Cosmin PNL DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șerban Gianina AUR DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Tătaru Nelu PNL DA
198. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
199. Terente Eugen USR DA
200. Thellmann Christine PNL DA
201. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
202. Toda Daniel-Liviu - DA
203. Todosiu Beniamin PSD DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Toma Vasilică PSD DA
206. Trăilă Cristina PNL DA
207. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
208. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Tuță George-Cristian PNL DA
212. Țachianu Marian PSD DA
213. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
214. Țoiu Oana-Silvia USR DA
215. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
218. Vexler Silviu Minoritati DA
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
220. Vîlceanu Dan - DA
221. Volosatîi Boris AUR DA
222. Vulpescu Ioan PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Wiener Adrian USR DA
225. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro