Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:44 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:44

Subiect vot: PHCD 38/2024 - Vot final adoptare
PHC 38/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliul European și Consiliu privind reformele și revizuirea politicilor înainte de extindere COM(2024) 146
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 93 51 29 15 9 13 20
- voturi pentru (DA):227 93 51 29 15 9 13 17
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel - -
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
98. Havârneanu Filip USR DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțu Alexandra PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul - DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
113. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - Abținere
115. Lazăr Ion-Marian USR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meclea Alina PNL DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR DA
145. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nagy Szabolcs UDMR DA
148. Nagy Vasile - DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neagu Denisa-Elena USR DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Özmen Oana-Marciana PNL DA
157. Paladi George-Adrian PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pavelescu Nicolae PSD DA
161. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
162. Pecingină Gheorghe - DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Pop Rareș Tudor USR DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Dan-Cristian PSD DA
168. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
169. Popica Eduard-Andrei PSD DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Prunean Alin-Costel - DA
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
174. Rizea Cristina Camelia PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Nicolae - DA
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Scripnic Lilian AUR DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stancu Paul PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stângă George-Cătălin PNL DA
188. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
189. Stoica Diana USR DA
190. Stoica Elena PSD DA
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
192. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Șandru Cosmin PNL DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șerban Gianina AUR DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
199. Șovăială Constantin - DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Tătaru Nelu PNL DA
202. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
203. Terente Eugen USR DA
204. Thellmann Christine PNL DA
205. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
206. Toda Daniel-Liviu - DA
207. Todosiu Beniamin PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Toma Vasilică PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL DA
211. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
212. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Tuță George-Cristian PNL DA
216. Țachianu Marian PSD DA
217. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
218. Țoiu Oana-Silvia USR DA
219. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
220. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
221. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
222. Vexler Silviu Minoritati DA
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
224. Vîlceanu Dan - DA
225. Volosatîi Boris AUR DA
226. Vulpescu Ioan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Wiener Adrian USR DA
229. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 13:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro