Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:44 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:44

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL-x 197/2024 - Vot final adoptare
PL 197/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.13/2024 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru compensarea parțială a pierderilor la cultura de tomate în spații protejate și cultura de usturoi, în contextul crizei provocate de agresiunea Rusiei împotriva Ucrainei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 92 51 27 16 9 14 17
- voturi pentru (DA):196 92 51 2 16 9 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:28 - - 24 - - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR Abținere
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Băltărețu Viorel USR Abținere
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR Abținere
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budacă Vasile PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR Abținere
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Enachi Raisa - DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR Abținere
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR DA
79. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
91. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - -
93. Hajdu Gábor UDMR DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
95. Havârneanu Filip USR Abținere
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul - DA
102. Ilie Victor USR Abținere
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
106. Kelemen Attila UDMR DA
107. Kiss János PNL DA
108. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
109. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
110. Lasca Mihai Ioan - Abținere
111. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
115. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
116. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
119. Mang Ioan PSD DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Manta Claudiu PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
124. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meclea Alina PNL DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
129. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
130. Miklós Zoltán UDMR DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Mitrea Dumitrina AUR DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
135. Moisin Radu-Marin PNL DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Molnar Ervin PNL DA
138. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
139. Munteanu Remus PSD DA
140. Murariu Oana USR Abținere
141. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nacov Gheorghe Minoritati DA
144. Nagy Szabolcs UDMR DA
145. Nagy Vasile - DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
148. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
149. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
150. Neață Eugen PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Özmen Oana-Marciana PNL DA
154. Paladi George-Adrian PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pavelescu Nicolae PSD DA
158. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
159. Pecingină Gheorghe - Abținere
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Piper-Savu Florin PSD DA
162. Pop Rareș Tudor USR Abținere
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
166. Popica Eduard-Andrei PSD DA
167. Predescu Ana-Loredana AUR DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prunean Alin-Costel - DA
171. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
172. Rizea Cristina Camelia PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Nicolae - DA
176. Salan Viorel PSD DA
177. Sandu Viorica PSD DA
178. Scripnic Lilian AUR DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Stancu Ionel Minoritati DA
183. Stancu Paul PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stângă George-Cătălin PNL DA
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Stoica Elena PSD DA
188. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Șandru Cosmin PNL DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șerban Gianina AUR DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
196. Șovăială Constantin - DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Tătaru Nelu PNL DA
199. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
200. Terente Eugen USR Abținere
201. Thellmann Christine PNL DA
202. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
203. Toda Daniel-Liviu - DA
204. Todosiu Beniamin PSD DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Toma Vasilică PSD DA
207. Trăilă Cristina PNL DA
208. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
209. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Tușa Adriana Diana PSD DA
212. Tuță George-Cristian PNL DA
213. Țachianu Marian PSD DA
214. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
215. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
216. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
218. Vexler Silviu Minoritati DA
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
220. Vîlceanu Dan - Abținere
221. Volosatîi Boris AUR DA
222. Vulpescu Ioan PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Wiener Adrian USR Abținere
225. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 12:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro