Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:53 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:53

Subiect vot: Vot final - PL-x 500/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 500/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.52/2023 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul apelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 93 54 25 16 7 14 19
- voturi pentru (DA):169 93 53 - - 7 14 2
- voturi împotrivă (NU):32 - - 25 1 - - 6
- abțineri:26 - 1 - 15 - - 10
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - NU
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR Abținere
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - NU
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR NU
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - Abținere
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR Abținere
83. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - -
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
100. Havârneanu Filip USR NU
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - NU
108. Ilie Victor USR NU
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - Abținere
116. Lazăr Ion-Marian USR NU
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meclea Alina PNL DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
136. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
137. Moisin Radu-Marin PNL DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Molnar Ervin PNL Abținere
140. Molnar Radu-Iulian USR NU
141. Munteanu Remus PSD DA
142. Murariu Oana USR NU
143. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nacov Gheorghe Minoritati DA
146. Nagy Vasile - Abținere
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neagu Denisa-Elena USR NU
151. Neață Eugen PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Özmen Oana-Marciana PNL DA
155. Paladi George-Adrian PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pavelescu Nicolae PSD DA
159. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
160. Pecingină Gheorghe - Abținere
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Piper-Savu Florin PSD DA
163. Pop Rareș Tudor USR NU
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Dan-Cristian PSD DA
166. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
167. Popica Eduard-Andrei PSD DA
168. Predescu Ana-Loredana AUR NU
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
172. Rizea Cristina Camelia PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Nicolae - DA
176. Salan Viorel PSD DA
177. Sandu Viorica PSD DA
178. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
179. Scripnic Lilian AUR Abținere
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stancu Ionel Minoritati DA
184. Stancu Paul PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Vetuța PNL DA
187. Stângă George-Cătălin PNL DA
188. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
189. Stoica Elena PSD DA
190. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
191. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Șandru Cosmin PNL DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șerban Gianina AUR Abținere
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
198. Șovăială Constantin - Abținere
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Tătaru Nelu PNL DA
201. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
202. Terente Eugen USR NU
203. Thellmann Christine PNL DA
204. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
205. Toda Daniel-Liviu - NU
206. Todosiu Beniamin PSD DA
207. Toma Ilie PSD DA
208. Toma Vasilică PSD DA
209. Trăilă Cristina PNL DA
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
211. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Tușa Adriana Diana PSD DA
214. Tuță George-Cristian PNL DA
215. Țachianu Marian PSD DA
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
217. Țoiu Oana-Silvia USR NU
218. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
219. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
222. Vîlceanu Dan - NU
223. Volosatîi Boris AUR Abținere
224. Vulpescu Ioan PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Wiener Adrian USR NU
227. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 12:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro