Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 15:06 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 15:06

Subiect vot: Prelungire termen PL 140/2024
PL 140/2024 pentru completarea art.35 alin.(8) din Legea învățământului superior nr.199/2023
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:137 61 19 17 15 8 8 9
- voturi pentru (DA):117 60 18 16 1 8 8 6
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:17 - - - 14 - - 3
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR Abținere
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
9. Axinia Adrian-George AUR Abținere
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălășoiu Aurel PSD DA
14. Băltărețu Viorel USR DA
15. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Berescu Monica-Elena USR DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR -
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Burciu Cristina PNL DA
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Calotă Florică Ică - DA
26. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
27. Chelaru Mircia AUR Abținere
28. Chirilă Virgil Alin PSD DA
29. Ciornei Radu Tudor USR DA
30. Coarnă Dumitru - Abținere
31. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
32. Constantin Daniel PNL DA
33. Crîstici Ognean Minoritati DA
34. Dămureanu Ringo AUR Abținere
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Drancă Andrei-Iulian USR DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Farago Petru UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL DA
42. Florea Oana-Consuela PSD DA
43. Gál Károly UDMR DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
47. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
48. Gliga Dumitrița PSD DA
49. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
50. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
51. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
52. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
53. Havârneanu Filip USR DA
54. Hărătău Elena PNL DA
55. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
56. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Ichim Cristian-Paul - DA
60. Ilie Victor USR DA
61. Intotero Natalia-Elena PSD DA
62. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
63. Kiss János PNL DA
64. Könczei Csaba UDMR DA
65. Lazăr Ion-Marian USR DA
66. Lazăr Teodor USR DA
67. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
68. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
69. Macovei Silviu Nicu PSD DA
70. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
71. Mang Ioan PSD DA
72. Manole Petre-Florin PSD DA
73. Manta Claudiu PSD DA
74. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
75. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
76. Miftode Marius-Andrei USR DA
77. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
78. Miklós Zoltán UDMR DA
79. Mircea Florin PSD DA
80. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
81. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
82. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
83. Munteanu Remus PSD DA
84. Mușoiu Ștefan PSD DA
85. Nacov Gheorghe Minoritati DA
86. Nagy Szabolcs UDMR DA
87. Nassar Rodica PSD DA
88. Năcuță Sorin PNL DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Niță Nicu PSD DA
91. Oteșanu Daniela PSD DA
92. Panait Radu USR DA
93. Paraschiv Rodica PSD DA
94. Pavelescu Nicolae PSD DA
95. Pecingină Gheorghe - DA
96. Piper-Savu Florin PSD DA
97. Pop Rareș Tudor USR DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Popescu Dan-Cristian PSD DA
100. Popica Eduard-Andrei PSD DA
101. Prunean Alin-Costel - DA
102. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
103. Rizea Cristina Camelia PSD DA
104. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
105. Roman Florin-Claudiu PNL NU
106. Rujan Dumitru PNL DA
107. Salan Viorel PSD DA
108. Sandu Viorica PSD DA
109. Scripnic Lilian AUR Abținere
110. Solomon Adrian PSD DA
111. Stativă Irinel Ioan PSD DA
112. Stoian Maria - DA
113. Stoica Elena PSD DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
115. Szabó Ödön UDMR DA
116. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
117. Șerban Gianina AUR Abținere
118. Șimon Gheorghe PSD DA
119. Șoptică Costel PNL DA
120. Tanasă Dan AUR Abținere
121. Tănase Antonel - Abținere
122. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
123. Terente Eugen USR DA
124. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
125. Toda Daniel-Liviu - DA
126. Todosiu Beniamin PSD DA
127. Toma Ilie PSD DA
128. Toma Vasilică PSD DA
129. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
130. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
131. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
132. Vexler Silviu Minoritati DA
133. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
134. Volosatîi Boris AUR Abținere
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zakarias Zoltán UDMR DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 13:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro