Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 15:08 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 15:08

Subiect vot: Propunere 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:139 62 21 18 13 8 7 10
- voturi pentru (DA):39 4 1 18 13 - 1 2
- voturi împotrivă (NU):94 58 19 - - 8 6 3
- abțineri:5 - 1 - - - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
9. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Bălășoiu Aurel PSD NU
12. Băltărețu Viorel USR DA
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Berescu Monica-Elena USR DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Burciu Cristina PNL NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică - NU
26. Chelaru Mircia AUR DA
27. Chirilă Virgil Alin PSD NU
28. Ciornei Radu Tudor USR DA
29. Ciubuc Ciprian - Abținere
30. Coarnă Dumitru - Abținere
31. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
32. Constantin Daniel PNL NU
33. Cristian Brian USR DA
34. Crîstici Ognean Minoritati NU
35. Dămureanu Ringo AUR DA
36. Dinu Cristina-Elena PSD NU
37. Drancă Andrei-Iulian USR DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dumitru Florian-Emil PNL NU
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Farago Petru UDMR NU
42. Fădor Angelica PNL NU
43. Fălcoi Nicu USR DA
44. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
45. Florea Oana-Consuela PSD NU
46. Furtună Mirela PSD DA
47. Gál Károly UDMR NU
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
49. Georgescu Nicolae PSD NU
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Gliga Dumitrița PSD NU
52. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
53. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
54. Grosaru Andi-Gabriel - -
55. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
56. Havârneanu Filip USR DA
57. Hărătău Elena PNL NU
58. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
59. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
60. Iancu Marius-Ionel PSD NU
61. Ibram Iusein Minoritati NU
62. Ichim Cristian-Paul - DA
63. Ilie Victor USR DA
64. Intotero Natalia-Elena PSD NU
65. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
66. Kiss János PNL NU
67. Könczei Csaba UDMR NU
68. Lazăr Teodor USR DA
69. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
70. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
71. Macovei Silviu Nicu PSD NU
72. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
73. Mang Ioan PSD NU
74. Manole Petre-Florin PSD NU
75. Manta Claudiu PSD NU
76. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
78. Miftode Marius-Andrei USR DA
79. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
80. Miklós Zoltán UDMR NU
81. Mircea Florin PSD NU
82. Mitrea Dumitrina AUR DA
83. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
84. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
85. Munteanu Remus PSD NU
86. Nassar Rodica PSD NU
87. Năcuță Sorin PNL NU
88. Neață Eugen PSD NU
89. Niță Nicu PSD NU
90. Oteșanu Daniela PSD NU
91. Panait Radu USR DA
92. Paraschiv Rodica PSD NU
93. Pavelescu Nicolae PSD NU
94. Pecingină Gheorghe - NU
95. Piper-Savu Florin PSD NU
96. Pop Rareș Tudor USR DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
98. Popescu Dan-Cristian PSD NU
99. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
100. Popica Eduard-Andrei PSD NU
101. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
102. Rizea Cristina Camelia PSD NU
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
104. Roman Florin-Claudiu PNL NU
105. Roman Nicolae - NU
106. Salan Viorel PSD NU
107. Sandu Viorica PSD NU
108. Scripnic Lilian AUR DA
109. Solomon Adrian PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD NU
111. Stănescu Vetuța PNL DA
112. Stoian Maria - Abținere
113. Stoica Elena PSD NU
114. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
115. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
116. Szabó Ödön UDMR NU
117. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
118. Șerban Gianina AUR DA
119. Șimon Gheorghe PSD NU
120. Șoptică Costel PNL NU
121. Tanasă Dan AUR DA
122. Tănase Antonel - Abținere
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
124. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
125. Terente Eugen USR DA
126. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
127. Toda Daniel-Liviu - DA
128. Todosiu Beniamin PSD NU
129. Toma Ilie PSD NU
130. Toma Vasilică PSD NU
131. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
132. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
133. Vexler Silviu Minoritati NU
134. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
135. Volosatîi Boris AUR DA
136. Weber Mihai PSD NU
137. Wiener Adrian USR DA
138. Zakarias Zoltán UDMR NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 19:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro