Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 16:34 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 16:34

Subiect vot: PHCD 41/2024 - Vot final adoptare
PHC 41/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicare comună către Parlamentul European și Consiliu -Ura nu își are locul aici: o Europă unită împotriva urii – JOIN (2023) 51
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:240 90 52 28 20 13 13 24
- voturi pentru (DA):232 89 52 28 19 13 13 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:7 1 - - 1 - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
69. Dancă Ionel - DA
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - Abținere
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel - DA
88. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - Abținere
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giurgiu Adrian USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - -
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - Abținere
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nacov Gheorghe Minoritati DA
156. Nagy Szabolcs UDMR DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Paladi George-Adrian PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pavelescu Nicolae PSD DA
170. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Polak Tudor PNL DA
175. Pop Rareș Tudor USR DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Predescu Ana-Loredana AUR DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prunean Alin-Costel - DA
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - DA
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Sas Lóránt-Zoltan - DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Simion George-Nicolae AUR Abținere
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șerban Gianina AUR DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Șovăială Constantin - Abținere
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Terente Eugen USR DA
216. Thellmann Christine PNL DA
217. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
218. Toda Daniel-Liviu - DA
219. Todosiu Beniamin PSD DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Toma Vasilică PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
233. Vîlceanu Dan - DA
234. Volosatîi Boris AUR DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Wiener Adrian USR DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 3:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro