Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 16:35 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 16:35

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: PL-x 161/2024 - Vot final adoptare
PL 161/2024 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.19/2024 pentru modificarea și completarea Legii nr.422/2001 privind protejarea monumentelor istorice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 88 56 27 22 13 13 23
- voturi pentru (DA):240 88 56 27 22 13 13 21
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - DA
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel AUR DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel - DA
88. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - -
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR DA
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - -
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Polak Tudor PNL DA
176. Pop Rareș Tudor USR DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Predescu Ana-Loredana AUR DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prunean Alin-Costel - DA
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
186. Rizea Cristina Camelia PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Nicolae - DA
190. Rujan Dumitru PNL DA
191. Salan Viorel PSD DA
192. Sandu Viorica PSD DA
193. Sas Lóránt-Zoltan - DA
194. Scripnic Lilian AUR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Simion George-Nicolae AUR DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Vetuța PNL DA
202. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șandru Cosmin PNL DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șerban Gianina AUR DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
211. Șoptică Costel PNL DA
212. Șovăială Constantin - DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Tătaru Nelu PNL DA
216. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
217. Terente Eugen USR DA
218. Thellmann Christine PNL DA
219. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
220. Toda Daniel-Liviu - DA
221. Todosiu Beniamin PSD DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Toma Vasilică PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
235. Vîlceanu Dan - DA
236. Volosatîi Boris AUR DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Wiener Adrian USR DA
240. Zakarias Zoltán UDMR DA
241. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 12:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro