Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 16:38 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 16:38

Subiect vot: Vot final - PL-x 524/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 524/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.60/2023 pentru efectuarea plății anuale, în baza Acordului privind achiziția publică în comun pentru preluarea RINA, de către Ministerul Muncii și Solidarității Sociale în calitate de autoritate contractantă, din bugetul propriu, pentru instituțiile naționale beneficiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:241 88 57 25 22 13 13 23
- voturi pentru (DA):238 88 57 25 22 13 13 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dancă Ionel - DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Fechet Mircea PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - Abținere
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Könczei Csaba UDMR DA
121. Lasca Mihai Ioan - DA
122. Lazăr Ion-Marian USR DA
123. Lazăr Teodor USR DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - -
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Paladi George-Adrian PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
173. Polak Tudor PNL DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Predescu Ana-Loredana AUR DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prunean Alin-Costel - DA
183. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
184. Rizea Cristina Camelia PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - DA
188. Rujan Dumitru PNL DA
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Sas Lóránt-Zoltan - DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Simion George-Nicolae AUR DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șerban Gianina AUR DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Șovăială Constantin - DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Tătaru Nelu PNL DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu - DA
220. Todosiu Beniamin PSD DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
225. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
234. Vîlceanu Dan - DA
235. Volosatîi Boris AUR DA
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Wiener Adrian USR DA
239. Zakarias Zoltán UDMR DA
240. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 12:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro