Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2024 > 15:05 Versiunea pentru printare
Luni, 17 iunie 2024, ora 15:05

Subiect vot: Intrunirea Comisiei pentru administratie publica si amenajarea teritoriului si a Comisiei juridice, de disciplina si imunitati, in paralel cu plenul, pentru dezbaterea PL-x 236/2024.
PL 236/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.21/2024 privind unele măsuri pentru organizarea și desfășurarea alegerilor pentru membrii din România în Parlamentul European din anul 2024 și a alegerilor pentru autoritățile administrației publice locale din anul 2024
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:149 59 25 16 18 12 5 14
- voturi pentru (DA):43 1 1 16 18 - - 7
- voturi împotrivă (NU):98 57 24 - - 12 5 -
- abțineri:7 1 - - - - - 6
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Aelenei Dănuț AUR DA
3. Alda Adrian PSD NU
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușceac Antonio AUR DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Băltărețu Viorel USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Berescu Monica-Elena USR DA
18. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
19. Borta Raluca-Maria - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budacă Vasile PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Cambera Oana-Alexandra - DA
26. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
27. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
28. Chelaru Mircia AUR DA
29. Chirilă Virgil Alin PSD NU
30. Ciornei Radu Tudor USR DA
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
34. Cristea Andi-Lucian PSD NU
35. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
36. Cristian Brian USR DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Csoma Botond UDMR NU
39. Cupșa Ioan PNL NU
40. Damian Romulus-Marius PSD NU
41. Dămureanu Ringo AUR DA
42. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
43. Enachi Raisa - Abținere
44. Farago Petru UDMR NU
45. Furtună Mirela PSD NU
46. Gál Károly UDMR NU
47. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
48. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
49. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
50. Giugea Nicolae PNL NU
51. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
52. Gliga Dumitrița PSD NU
53. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
54. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
55. Grosaru Andi-Gabriel - -
56. Gudu Michael PNL NU
57. Hărătău Elena PNL NU
58. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
59. Huțu Alexandra PSD NU
60. Ichim Cristian-Paul - DA
61. Ilie Victor USR DA
62. Intotero Natalia-Elena PSD NU
63. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
64. Kiss János PNL NU
65. Könczei Csaba UDMR NU
66. Lazăr Ion-Marian USR DA
67. Lazăr Teodor USR DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
69. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
70. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
71. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
72. Macovei Silviu Nicu PSD NU
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
74. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
75. Mang Ioan PSD NU
76. Manole Petre-Florin PSD NU
77. Manta Claudiu PSD NU
78. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
79. Mărculescu Dumitru PNL NU
80. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
81. Meclea Alina PNL NU
82. Miftode Marius-Andrei USR DA
83. Miklós Zoltán UDMR NU
84. Mina Marian PSD NU
85. Mircea Florin PSD NU
86. Miruță Radu-Dinel USR DA
87. Mitrea Dumitrina AUR DA
88. Molnar Radu-Iulian USR DA
89. Morar Olivia-Diana PNL NU
90. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
91. Munteanu Remus PSD NU
92. Mușoiu Ștefan PSD NU
93. Nacov Gheorghe Minoritati NU
94. Nagy Szabolcs UDMR NU
95. Năcuță Sorin PNL NU
96. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
97. Neață Eugen PSD NU
98. Niță Nicu PSD NU
99. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
100. Oteșanu Daniela PSD NU
101. Özmen Oana-Marciana PNL NU
102. Paraschiv Rodica PSD NU
103. Pavelescu Nicolae PSD NU
104. Pecingină Gheorghe - Abținere
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
106. Piper-Savu Florin PSD NU
107. Plăiașu Gabriel - Abținere
108. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
110. Popescu Dan-Cristian PSD NU
111. Presură Alexandra PSD NU
112. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
113. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
114. Rizea Cristina Camelia PSD NU
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
116. Rujan Dumitru PNL NU
117. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
118. Salan Viorel PSD NU
119. Sandu Viorica PSD NU
120. Scripnic Lilian AUR DA
121. Seres Dénes UDMR NU
122. Stancu Paul PSD NU
123. Stănescu Vetuța PNL NU
124. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
125. Stoica Elena PSD NU
126. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
127. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
128. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
129. Szabó Ödön UDMR NU
130. Șandru Cosmin PNL DA
131. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
132. Șerban Gianina AUR DA
133. Șișcu George PNL NU
134. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
135. Șovăială Constantin - Abținere
136. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
137. Tătaru Nelu PNL NU
138. Terente Eugen USR DA
139. Toda Daniel-Liviu - DA
140. Toma Ilie PSD NU
141. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
142. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
143. Țachianu Marian PSD NU
144. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
145. Vexler Silviu Minoritati NU
146. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
147. Volosatîi Boris AUR DA
148. Zakarias Zoltán UDMR NU
149. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 9:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro