Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2024 > 15:15 Versiunea pentru printare
Luni, 17 iunie 2024, ora 15:15

Subiect vot: PL-x 701/2023 - Timpi dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:166 61 32 21 18 10 6 18
- voturi pentru (DA):139 61 32 21 - 10 6 9
- voturi împotrivă (NU):22 - - - 18 - - 4
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Aelenei Dănuț AUR NU
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușceac Antonio AUR NU
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
9. Badea Mihai-Alexandru USR DA
10. Badiu Georgel AUR NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
15. Băltărețu Viorel USR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Berescu Monica-Elena USR DA
21. Bola Bogdan-Alexandru - DA
22. Borta Raluca-Maria - DA
23. Bota Călin-Ioan PNL DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budacă Vasile PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
32. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
33. Chelaru Mircia AUR NU
34. Chirilă Virgil Alin PSD DA
35. Ciornei Radu Tudor USR DA
36. Ciubuc Ciprian - NU
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Coarnă Dumitru - NU
39. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristea Andi-Lucian PSD DA
42. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
43. Cristian Brian USR DA
44. Crîstici Ognean Minoritati DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Damian Romulus-Marius PSD DA
47. Dămureanu Ringo AUR NU
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Drancă Andrei-Iulian USR DA
50. Dumitru Florian-Emil PNL DA
51. Enachi Raisa - DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Gál Károly UDMR DA
57. Gavrilă Anamaria - Abținere
58. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Gliga Dumitrița PSD DA
62. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
63. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
64. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
65. Gudu Michael PNL DA
66. Hărătău Elena PNL DA
67. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
68. Huțu Alexandra PSD DA
69. Ichim Cristian-Paul - DA
70. Ilie Victor USR DA
71. Kiss János PNL DA
72. Könczei Csaba UDMR DA
73. Lazăr Ion-Marian USR DA
74. Lazăr Teodor USR DA
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
76. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
77. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
80. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
81. Mang Ioan PSD DA
82. Manta Claudiu PSD DA
83. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
84. Mărculescu Dumitru PNL DA
85. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
86. Meclea Alina PNL DA
87. Miftode Marius-Andrei USR DA
88. Mina Marian PSD DA
89. Mircea Florin PSD DA
90. Miruță Radu-Dinel USR DA
91. Mitrea Dumitrina AUR NU
92. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
93. Molnar Radu-Iulian USR DA
94. Morar Olivia-Diana PNL DA
95. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
96. Munteanu Remus PSD DA
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Nagy Szabolcs UDMR DA
99. Nagy Vasile - NU
100. Năcuță Sorin PNL DA
101. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
102. Neagu Denisa-Elena USR DA
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nechita Aurel PSD DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Özmen Oana-Marciana PNL DA
109. Panait Radu USR DA
110. Paraschiv Rodica PSD DA
111. Pavelescu Nicolae PSD DA
112. Pecingină Gheorghe - DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Piper-Savu Florin PSD DA
115. Plăiașu Gabriel - Abținere
116. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Dan-Cristian PSD DA
119. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
120. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR DA
123. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
124. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
125. Rizea Cristina Camelia PSD DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
127. Roman Nicolae - NU
128. Salan Viorel PSD DA
129. Sandu Viorica PSD DA
130. Scripnic Lilian AUR NU
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Stancu Ionel Minoritati DA
133. Stancu Paul PSD DA
134. Stănescu Vetuța PNL DA
135. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
136. Stoica Elena PSD DA
137. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
138. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
139. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
140. Șandru Cosmin PNL DA
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
142. Șerban Gianina AUR NU
143. Șișcu George PNL DA
144. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
145. Șoldan Gheorghe PSD DA
146. Șovăială Constantin - DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
148. Tănase Antonel - Abținere
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Tătaru Nelu PNL DA
151. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
152. Terente Eugen USR DA
153. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
154. Toda Daniel-Liviu - DA
155. Todosiu Beniamin PSD DA
156. Toma Ilie PSD DA
157. Toma Vasilică PSD DA
158. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
159. Țachianu Marian PSD DA
160. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
161. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
162. Vexler Silviu Minoritati DA
163. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
164. Volosatîi Boris AUR NU
165. Zakarias Zoltán UDMR DA
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 iulie 2024, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro