Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:36 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:36

Subiect vot: Vot final - PL-x 527/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 527/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.69/2023 pentru modificarea art.14 din Legea nr.165/2018 privind acordarea biletelor de valoare, precum și pentru stabilirea unor măsuri pentru aplicarea acestor prevederi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:268 92 61 28 23 20 12 32
- voturi pentru (DA):264 92 60 28 23 20 12 29
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Borta Raluca-Maria - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Focșa Dumitru-Viorel - DA
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Havârneanu Filip USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan - DA
127. Lazăr Ion-Marian USR DA
128. Lazăr Teodor USR DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan - DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
144. Mărculescu Dumitru PNL DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Miftode Marius-Andrei USR DA
148. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel USR DA
153. Mitrea Dumitrina AUR DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Nagy Vasile - DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Năcuță Sorin PNL DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - DA
176. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana PNL DA
179. Paladi George-Adrian PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Pecingină Gheorghe - DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Piper-Savu Florin PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel - DA
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
192. Pop Darius AUR DA
193. Pop Rareș Tudor USR DA
194. Popa Radu Mihai PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana AUR DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR DA
204. Prunean Alin-Costel - DA
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
206. Rafila Alexandru PSD DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Nicolae - DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
216. Scripnic Lilian AUR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simion George-Nicolae AUR DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stoian Maria - DA
225. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
226. Stoica Diana USR DA
227. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șandru Cosmin PNL DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șișcu George PNL DA
234. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
235. Șoldan Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șovăială Constantin - Abținere
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tanasă Dan AUR DA
240. Tănase Antonel - DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Tătaru Nelu PNL DA
243. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
244. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
245. Terente Eugen USR DA
246. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
247. Toda Daniel-Liviu - DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
259. Varga Glad-Aurel PNL DA
260. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
261. Vîlceanu Dan - DA
262. Volosatîi Boris AUR DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Wiener Adrian USR DA
266. Zakarias Zoltán UDMR DA
267. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 17:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro