Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:43

Subiect vot: Vot final - PL-x 28/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 28/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.109/2023 privind înființarea, dezvoltarea și administrarea unui hub financiar la nivelul Ministerului Finanțelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:272 97 58 33 22 20 13 29
- voturi pentru (DA):190 97 57 - 1 20 13 2
- voturi împotrivă (NU):67 - - 33 21 - - 13
- abțineri:13 - 1 - - - - 12
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR NU
13. Badiu Georgel AUR NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - NU
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Borta Raluca-Maria - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR NU
49. Chichirău Cosette-Paula - NU
50. Chira Claudiu-Martin - Abținere
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciubuc Ciprian - NU
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - NU
55. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - Abținere
67. Dămureanu Ringo AUR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Drancă Andrei-Iulian USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - Abținere
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR NU
83. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
84. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Gavrilă Anamaria - NU
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR NU
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
106. Havârneanu Filip USR NU
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - Abținere
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Ilie Victor USR NU
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Könczei Csaba UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan - NU
128. Lazăr Ion-Marian USR NU
129. Lazăr Teodor USR NU
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR NU
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR NU
152. Mitrea Dumitrina AUR NU
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Ervin PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR NU
157. Morar Olivia-Diana PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR NU
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Nacov Gheorghe Minoritati DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năcuță Sorin PNL DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
168. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
169. Neagu Denisa-Elena USR NU
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Orban Ludovic - Abținere
174. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana PNL DA
177. Paladi George-Adrian PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Panait Radu USR NU
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
183. Pecingină Gheorghe - NU
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plăiașu Gabriel - -
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
190. Pop Darius AUR NU
191. Pop Rareș Tudor USR NU
192. Popa Radu Mihai PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
197. Popica Eduard-Andrei PSD DA
198. Predescu Ana-Loredana AUR NU
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR NU
202. Prunean Alin-Costel - DA
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
204. Rafila Alexandru PSD DA
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
208. Roman Nicolae - NU
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
212. Salan Viorel PSD DA
213. Scripnic Lilian AUR NU
214. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Simion George-Nicolae AUR NU
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stănescu Vetuța PNL DA
222. Stoian Maria - Abținere
223. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
224. Stoica Diana USR NU
225. Stoica Elena PSD DA
226. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șandru Cosmin PNL DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
234. Șoldan Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șovăială Constantin - Abținere
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tanasă Dan AUR NU
239. Tănase Antonel - Abținere
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Tătaru Nelu PNL DA
242. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
243. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
244. Terente Eugen USR NU
245. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
246. Toda Daniel-Liviu - Abținere
247. Todosiu Beniamin PSD DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Țachianu Marian PSD DA
258. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
259. Țoiu Oana-Silvia USR NU
260. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
265. Vîlceanu Dan - NU
266. Volosatîi Boris AUR NU
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Wiener Adrian USR NU
270. Zakarias Zoltán UDMR DA
271. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 iulie 2024, 7:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro