Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:44 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:44

Subiect vot: Vot final - PL-x 34/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 34/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.116/2023 privind unele măsuri pentru gestionarea și evidențierea veniturilor curente ale bugetului public prin implementarea unor proiecte de digitalizare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 95 59 33 23 20 13 31
- voturi pentru (DA):194 95 58 - 1 20 13 7
- voturi împotrivă (NU):67 - 1 33 21 - - 12
- abțineri:11 - - - 1 - - 10
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR NU
14. Badiu Georgel AUR NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - NU
28. Berescu Monica-Elena USR NU
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chichirău Cosette-Paula - NU
52. Chira Claudiu-Martin - Abținere
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciubuc Ciprian - NU
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - NU
57. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
58. Cozma Adrian-Felician PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR NU
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dămureanu Ringo AUR NU
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Drancă Andrei-Iulian USR NU
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Enachi Raisa - NU
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR NU
86. Focșa Dumitru-Viorel - NU
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Gavrilă Anamaria - NU
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR NU
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - -
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
109. Havârneanu Filip USR NU
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - Abținere
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR NU
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George - DA
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
128. Könczei Csaba UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - NU
132. Lazăr Ion-Marian USR NU
133. Lazăr Teodor USR NU
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
137. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
138. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
142. Mang Ioan PSD DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Manta Claudiu PSD DA
145. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei USR NU
151. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
152. Miklós Zoltán UDMR DA
153. Mina Marian PSD DA
154. Mircea Florin PSD DA
155. Mitrea Dumitrina AUR NU
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR NU
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
162. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
163. Munteanu Remus PSD DA
164. Murariu Oana USR NU
165. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Szabolcs UDMR DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Năcuță Sorin PNL DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
171. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
172. Neagu Denisa-Elena USR NU
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechita Aurel PSD DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Orban Ludovic - Abținere
177. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Özmen Oana-Marciana PNL DA
180. Paladi George-Adrian PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
185. Pecingină Gheorghe - DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Piper-Savu Florin PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel - -
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
192. Pop Darius AUR NU
193. Pop Rareș Tudor USR NU
194. Popa Radu Mihai PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR NU
204. Prunean Alin-Costel - DA
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
206. Rafila Alexandru PSD DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
210. Roman Nicolae - NU
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
216. Scripnic Lilian AUR NU
217. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simion George-Nicolae AUR NU
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stoian Maria - Abținere
225. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
226. Stoica Diana USR NU
227. Stoica Elena PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șandru Cosmin PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
236. Șoldan Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șovăială Constantin - DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tanasă Dan AUR NU
241. Tănase Antonel - Abținere
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Tătaru Nelu PNL DA
244. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
245. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
246. Terente Eugen USR NU
247. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
248. Toda Daniel-Liviu - Abținere
249. Todosiu Beniamin PSD DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Toma Vasilică PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
256. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
261. Țoiu Oana-Silvia USR NU
262. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Vîlceanu Dan - DA
268. Volosatîi Boris AUR NU
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Wiener Adrian USR NU
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 21:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro