Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:47

Subiect vot: Vot final - PL-x 372/2019 - Vot final adoptare
Adoptare PL 372/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.43/2019 pentru modificarea și completarea unor acte normative care privesc stabilirea unor măsuri în domeniul investițiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:276 97 60 33 23 19 13 31
- voturi pentru (DA):220 97 60 - 23 19 13 8
- voturi împotrivă (NU):41 - - 33 - - - 8
- abțineri:14 - - - - - - 14
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - NU
29. Berescu Monica-Elena USR NU
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR NU
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chichirău Cosette-Paula - NU
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - NU
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR NU
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - NU
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Drancă Andrei-Iulian USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - Abținere
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel - DA
88. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR NU
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - -
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
109. Havârneanu Filip USR NU
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - Abținere
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR NU
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George - Abținere
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Könczei Csaba UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
130. Lazăr Ion-Marian USR NU
131. Lazăr Teodor USR NU
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
139. Mang Ioan PSD DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Miftode Marius-Andrei USR NU
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Miklós Zoltán UDMR DA
151. Mina Marian PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Miruță Radu-Dinel USR NU
154. Mitrea Dumitrina AUR DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR NU
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR NU
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Nagy Vasile - DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Năcuță Sorin PNL DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
171. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
172. Neagu Denisa-Elena USR NU
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechita Aurel PSD DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Orban Ludovic - Abținere
177. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Özmen Oana-Marciana PNL DA
180. Paladi George-Adrian PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Pecingină Gheorghe - DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Piper-Savu Florin PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel - Abținere
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
192. Pop Darius AUR DA
193. Pop Rareș Tudor USR NU
194. Popa Radu Mihai PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana AUR DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR NU
204. Prunean Alin-Costel - Abținere
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
206. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
207. Rizea Cristina Camelia PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
209. Roman Nicolae - NU
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rujan Dumitru PNL DA
212. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
213. Salan Viorel PSD DA
214. Sandu Viorica PSD DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
216. Scripnic Lilian AUR DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simion George-Nicolae AUR DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stoian Maria - DA
226. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
227. Stoica Diana USR NU
228. Stoica Elena PSD DA
229. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
238. Șoldan Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șovăială Constantin - Abținere
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănase Antonel - Abținere
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
247. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
248. Terente Eugen USR NU
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Toda Daniel-Liviu - Abținere
251. Todosiu Beniamin PSD DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
258. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR NU
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vîlceanu Dan - DA
270. Volosatîi Boris AUR DA
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Wiener Adrian USR NU
274. Zakarias Zoltán UDMR DA
275. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 iulie 2024, 7:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro