Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:56

Subiect vot: Vot final - PL-x 211/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 211/2023 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2023 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.166/2022 privind unele măsuri pentru acordarea unui sprijin categoriilor de persoane vulnerabile pentru compensarea prețului la energie, suportat parțial din fonduri externe nerambursabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 95 59 33 23 20 13 32
- voturi pentru (DA):273 95 59 33 23 20 13 30
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Cambera Oana-Alexandra - DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dămureanu Ringo AUR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR DA
88. Focșa Dumitru-Viorel - DA
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - -
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Havârneanu Filip USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lasca Mihai Ioan - DA
133. Lazăr Ion-Marian USR DA
134. Lazăr Teodor USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan - DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
147. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
148. Mărculescu Dumitru PNL DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei USR DA
152. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Mitrea Dumitrina AUR DA
158. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR DA
162. Morar Olivia-Diana PNL DA
163. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
164. Munteanu Remus PSD DA
165. Murariu Oana USR DA
166. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
167. Nacov Gheorghe Minoritati DA
168. Nagy Szabolcs UDMR DA
169. Nagy Vasile - DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Orban Ludovic - DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana PNL DA
182. Paladi George-Adrian PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Pecingină Gheorghe - DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
194. Pop Darius AUR DA
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Popica Eduard-Andrei PSD DA
201. Predescu Ana-Loredana AUR DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel - DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Nicolae - DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sandu Viorica PSD DA
216. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
217. Scripnic Lilian AUR DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simion George-Nicolae AUR DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stoian Maria - DA
227. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
228. Stoica Diana USR DA
229. Stoica Elena PSD DA
230. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șoldan Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șovăială Constantin - DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tanasă Dan AUR DA
242. Tănase Antonel - DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
249. Toda Daniel-Liviu - DA
250. Todosiu Beniamin PSD DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Toma Vasilică PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Țoiu Oana-Silvia USR DA
263. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
265. Varga Glad-Aurel PNL DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
268. Vîlceanu Dan - DA
269. Volosatîi Boris AUR DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Wiener Adrian USR DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 21:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro